ЗНО-2021

• з 21 травня до 16 липня – тестування проводитиметься
  • з 1 лютого до 5 березня 2021 року реєстрація для участі в ЗНО
  • до 1 березня 2021 року реєстрація для проходження ДПА у формі ЗНО
  • До 30 квітня 2021 року зареєстровані учасники зможуть завантажити зі своїх інформаційних сторінок запрошення-перепустки, де буде зазначено час і місце проведення тестувань.
  • п’ять предметів:
      • української мови або української мови і літератури обов’язковій
      • математика
      • історія України
      • географія
      • біологія
      • хімія
      • фізика
      • англійська
      • французька
      • німецька
      • іспанська мови

ГРАФІК ОСНОВНОЇ СЕСІЇ ЗНО-2021:

·         21 травня – тестуванням з хімії;

·         24 травня – тестування з іспанської, німецької, французької мов;

·         25 травня – з англійської мови;

·         28 травня – з математики;

·         1 червня – з української мови, української мови і літератури;

·         4 червня – з історії України;

·         5 червня – з географії;

·         7 червня – з фізики;

·         10 червня – з біології.

Інформація про результати основної сесії ЗНО з усіх навчальних предметів з’явиться на інформаційних сторінках учасників тестування до 30 червня 2021 року.

ПРОБНЕ ЗНО-2021

ü  10 квітня – Пробне ЗНО-2021

ü  з 5 по 19 січня реєстрація. Учасник може обрати лише один предмет. Додатково можна завантажити тестові зошити з інших дисциплін та пройти тестування вдома, після чого внести свої відповіді на спеціальний сервіс визначення результатів, які будуть оприлюднені на інформаційних сторінках учасників 16 квітня 2021 року.

НОВАЦІЇ У ЗНО-2021

Відповідно до наказу МОН випускники, які завершують у 2021 році школу та/або планують вступати до закладів вищої освіти, матимуть можливість самостійно обрати, яке ЗНО складати: з української мови та літератури, або лише з української мови.

Для вступу на більшість спеціальностей в університетах достатньо тестування з української мови. Абітурієнти, що будуть здобувати гуманітарні знання, мають складати ЗНО з української мови та літератури.

ЗНО та ДПА для учнів шкіл

ДПА-2021 буде проводить у формі ЗНО (4 предмети). Обов’язковими предметами є українська мова та математикаТретім предметом може бути історія України або іноземна мова (англійська, німецька, французька або іспанська мова – за вибором учня). Четверта дисципліна обирається з переліку: історія України або іноземна мова, фізика, біологія, хімія географія, (за вибором учня).

Оцінювання результатів ЗНО проводиться за 200-бальною шкалою, а ДПА – 12-бальною.

Випускники, які будуть складати ЗНО з української мови і літератури, отримають три оцінки: за ДПА, за ЗНО з української мови та за ЗНО з української мови і літератури. Якщо обирається тестування лише з української мови, то учень отримає оцінку з ДПА та ЗНО з мови.

ОСОБЛИВОСТІ СЕРТИФІКАЦІЙНИХ РОБІТ

З РІЗНИХ ПРЕДМЕТІВ

Сертифікаційна робота з української мови складатиметься з 40 завдань з української мови, з яких 39 передбачають вибір відповіді або на встановлення відповідності та 1 завдання відкритої форми на надання розгорнутої письмової відповіді. Тривалість іспиту складає 150 хвилин.

Натомість сертифікаційна робота з української мови і літератури складатиметься з 67 завдань, з яких 24 – з літератури та 39 – з української мови (з вибором відповіді та на встановлення відповідності), 4 – з української мови з наданням письмової відповіді. Тривалість іспиту складає 210 хвилин.

Сертифікаційна робота з математики для учнів, які не вивчали дисципліну на профільному рівні, складатиметься з 28 завдань. Тривалість іспиту становить 150 хвилин.

Учні, які вивчали математику на профільному рівні, отримають сертифікаційну роботу, що складатиметься з 34 завдань поглибленого рівня. Тривалість іспиту складає 210 хвилин.

Сертифікаційна робота з історії України містить 60 завдань різних форм: 46 – з вибором однієї правильної відповіді, 6 – на встановлення відповідності, 4 – на встановлення відповідності, 4 – з вибором трьох правильних відповідей.. Тривалість іспиту складає 150 хвилин.

Сертифікаційні роботи з іноземних мов складатимуться з 59 завдань: 16 – аудіювання, 22 – читання, 20 – використання мови, 1 – письмо. Тривалість іспиту складає 150 хвилин.

Сертифікаційна робота з фізики містить 38 завдань різних форм: 20 – з вибором однієї правильної відповіді, 4 – на встановлення відповідності або “логічні пари”, 14 – відкритої форми з короткою відповіддю. Тривалість іспиту складає 180 хвилин.

Сертифікаційна робота з хімії містить 52 завдання різних форм: 34 – з вибором однієї правильної відповіді, 4 – на встановлення відповідності або “логічні пари”, 14 – відкритої форми з короткою відповіддю. Тривалість іспиту складає 150 хвилин.

Сертифікаційна робота з біології містить 50 завдань різних форм: 38 – з вибором однієї правильної відповіді, 8 – на встановлення відповідності та 4 – з вибором трьох правильних відповідей із трьох груп запропонованих варіантів відповідей. Тривалість іспиту складає 150 хвилин.

Сертифікаційна робота з географії  містить 54 завдання різних форм: 36 – з вибором однієї правильної відповіді, 6 – на встановлення відповідності, 6 – відкритої форми з короткою відповіддю та 6 – з вибором трьох правильних відповідей із семи запропонованих варіантів відповідей. Тривалість іспиту складає 150 хвилин.

НОРМАТИВНА БАЗА

Деякі питання проведення в 2021 році зовнішнього незалежного оцінювання результатів навчання, здобутих на основі повної загальної середньої освіти   Наказ МОН № 945 від 09.07.2019 рокуПро підготовку до проведення у 2021 році зовнішнього незалежного оцінювання результатів навчання, здобутих на основі повної загальної середньої освіти  Наказ МОН № 1210 від 30.09.2020 року

Про проведення пробного зовнішнього незалежного оцінювання в 2021 році  Наказ УЦОЯО № 163 від 08.10.2020 року

Про затвердження Загальних характеристик сертифікаційних робіт зовнішнього незалежного оцінювання 2021 року  Наказ УЦОЯО № 171 від 16.10.2020 року