Алгоритм дій у разі виявлення ознак чи факторів, що вказують на домашнє насильствоскладні життєві обставини, жорстоке поводження з дитиною або ризики щодо їх виникнення

Алгоритм дій у разі виявлення ознак чи факторів, що вказують на домашнє насильство, складні життєві обставини, жорстоке поводження з дитиною або ризики щодо їх виникнення: 👉 кожний працівник ліцею має передати інформацію про такого учня уповноваженій особі закладу освіти (у разі її відсутності – безпосередньо директору школи чи його заступнику).

👉Уповноважена особа має зустрітися з цією дитиною, встановити з нею довірливий контакт і надати емоційну підтримку. Якщо учень підтвердив факт жорстокого поводження чи насильства щодо нього, уповноваженій особі необхідно, дотримуючись принципу конфіденційності, провести таку роботу:

• забезпечити надання медичної допомоги (у разі потреби);

• з’ясувати терміни подій, які відбулися з дитиною, та за можливості отримати їхній опис;

• протягом доби за допомогою телефонного зв’язку, електронної пошти проінформувати уповноважений підрозділ органу Національної поліції та службу у справах дітей (якщо постраждала особа та/або кривдник є неповнолітньою особою);

• зафіксувати відповідну інформацію в журналі реєстрації фактів виявлення (звернення) про вчинення домашнього насильства та насильства за ознакою статі (закладу освіти);

• повідомити практичного психолога ліцею, який за потреби має скласти план корекційної роботи, здійснити соціально-педагогічний супровід дитини чи направити її до інших спеціалістів (психотерапевта, невролога тощо).