Алгоритм розгляду випадків булінгу

1. Якщо дитина стала свідком булінгу, вона повинна повідомити про це класного керівника та батьків або безпосередньо адміністрацію ліцею.
2. Якщо свідком булінгу став педагог або інший працівник ліцею, то він повинен повідомити керівника закладу, незалежно від того, чи поскаржилась йому жертва булінгу чи ні.
3. Якщо дитина зазнала булінгу в ліцеї, її батьки звертаються з відповідним письмовим зверненням (заявою) до директора ліцею. Якщо звернення чи повідомлення усне, то адміністрація ліцею повинна оформити це повідомлення письмово з позначкою, від кого та коли (дата, час) отримано повідомлення.
4. Директор ліцею фіксує письмове звернення (заяву) у спеціальному журналі та скликає комісію з питань розгляду факту вчинення булінгу.
5. Якщо комісія визначає, що це є булінг, а не одноразовий конфлікт чи сварка, адміністрація закладу зобов’язана терміново (протягом однієї доби) сповістити про цей факт територіальний підрозділ Служби у справах дітей та уповноважені підрозділи органів Національної поліції України (ювенальна поліція).

Уповноважена особа закладу для здійснення невідкладних заходів реагування у випадках виявлення фактів насильства та/або отримання заяв/повідомлень від постраждалої особи/інших осіб – Лузан Олена Петрівна.

Організації та установи, служба підтримки постраждалих осіб, до яких слід звернутися y випадку домашнього насильства:

• Національна поліція за номером 102;

• Урядовий контактний центр 15-47. Тут цілодобово надаються інформаційні, психологічні та юридичні консультації людям, які постраждали від домашнього насильства, насильства за ознакою статі, насильства стосовно дітей, або з питань загрози вчинення такого насильства;

• національна «гаряча лінія» з питань запобігання домашнього насильства, торгівлею людьми та гендерної дискримінації 0-800-500-335 або 116-123 (короткий номер з мобільного).

Вам може бути цікаво...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *